piątek, 3 czerwca 2016

BELLA Plaża Gotyku Toruń 2016 - podsumowanie pierwszych trzech dni

Co to jest BELLA Plaża Gotyku Toruń?

Na początku czerwca do zabytkowego Torunia już siódmy rok z rzędu zjadą najlepsi polscy plażowi siatkarze i siatkarki. „BELLA Plaża Gotyku Toruń 2016” to Puchar Polski w kategoriach kobiet i mężczyzn. W trakcie trwania zawodów na terenie Rynku Nowomiejskiego w Toruniu powstaje miasteczko siatkarskie, nad którym górują trybuny dla widzów, a między nimi kryją się dwa pełnowymiarowe boiska do siatkówki plażowej oraz cała niezbędna infrastruktura. (...) To bardzo rozbudowany turniej, bo oprócz zmagań zawodowców, jest sporo innych imprez. Staramy się, aby przez te dwa tygodnie Toruń żył siatkówką plażową. Organizujemy turnieje amatorskie, mixtów, zaproszonych gości, akademickie i uczelniane. W ramach tego projektu realizujemy również dodatkowe działania. Tegorocznym przedsięwzięciem, na którym się skupiliśmy jest Mecz Gwiazd z udziałem największych gwiazd Polskiej Siatkówki. Po raz kolejny również odbędą się akademie siatkówki dla najmłodszych BELLA HAPPY Kids Camp. Dzieci każdego dnia będą miały okazję ćwiczyć z trenerami, w których wcielą się najlepsi siatkarze i siatkarki w Polsce - tak swój turniej opisuje oficjalna strona internetowa Plaży Gotyku

Fot.: plazagotyku.pl

Już od kilku dni takie plakaty znaleźć można było w całym mieście: 


Dzień pierwszy: Jak wyglądała budowa infrastruktury?
Podczas pierwszego dnia na Rynku Nowomiejskim budowano boiska do gry. 
Do tego potrzebne było aż po 300 ton piachu do każdego z boisk!


Dzień drugi: Mistrzostwa Uniwersytetu Mikołaja Kopernika mężczyzn 
oraz BELLA HAPPY Kids Camp 

Turniej dla mężczyzn rozegrano systemem każdy z każdym. Udział wzięli studenci oraz pracownicy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Zwycięzcy mistrzostw podczas zmagań nie przegrali żadnego ze spotkań, a nawet żadnego z setów! 

Klasyfikacja końcowa:
I miejsce: Dominik Zieliński/Tomasz Janiszewski

II miejsce: Rafał Chojnacki/Przemysław Knopek

III miejsce: Jakub Orzeł/Maciej ManistaPo południu na piasku pierwsza grupa młodych adeptów siatkówki plażowej odbyła trening w ramach BELLA HAPPY Kids Camp. Dzieci, oprócz stawiania pierwszych siatkarskich kroków, mogły spędzić czas w miłej atmosferze. Treningi dla najmłodszych odbywają się codziennie. 


Dzień trzeci: Mistrzostwa Uniwersytetu Mikołaja Kopernika kobiet

Przy niezwykle gorącej pogodzie o mistrzostwo walczyły kobiety. Zawodniczki toczyły więc walkę nie tylko z przeciwniczkami, ale także... upałem! Pary, które uplasowały się na podium otrzymały pamiątkowe puchary i nagrody rzeczowe. 

Klasyfikacja końcowa: 
I miejsce: Agata Lewicka/Dominika Żuchowska

II miejsce: Monika Gajtkowska/Agata Krystkowiak

III miejsce: Natalia Bryl/Patrycja Droszyńska

 Fot.: Michał Zaręba/radiopik.pl 

  Fot.: Michał Zaręba/radiopik.pl

 Fot.: Michał Zaręba/radiopik.pl

Po południu na piasku pojawiły się dzieci wyczekujący kolejnych emocji podczas treningów BELLA HAPPY Kids Camp.

Co wydarzy się w ten weekend?
Zarówno w sobotę jak i w niedzielę od rana rozgrywany będzie Puchar Polski Amatorów. Codziennie dzieci będą mogły uczestniczyć w BELLA HAPPY Kids Camp. W sobotni wieczór odbędzie się konferencja przed Meczem Gwiazd, bowiem 5 czerwca podczas tego specjalnego meczu zobaczyć będzie można: Edwarda Skorka, Krzysztofa Ignaczaka, Pawła Zagumnego, Dominika Witczaka, Kamila Droszyńskiego oraz Marcina Walińskiego. Konfiguracja teamów na razie pozostaje tajemnicą. Jedną z dodatkowych atrakcji BELLA Plaży Gotyku Toruń 2016 będzie możliwość zobaczenia trofeum, który siatkarze wywalczyli podczas mistrzostw świata 2014. Puchar udostępniony dla kibiców zostanie w Centrum Handlowo-Rozrywkowym Toruń Plaza. Ekspozycja znajdzie się na Placu Orzechowym w sobotę i niedzielę. 

Zapraszam gorąco! :) 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz